Omastehoolduse infopunkt pakub Sulle teadmisi, tuge ja lootust enda või lähedase hooldamise teekonnal. Iga inimese lugu on oluline, iga teekond on väärt toetamist.
HOOLDUSVAJADUSEGA LAPSE HOOLDAJALE
Kuulmisega seotud abivahendid
Kui arst on Sulle või Sinu lähedasele soovitanud või tunned ise, et Sulle oleks vaja kuuldeaparaati, siis siinkohal Sulle mõned nõuanded, kuidas kuuldeaparaati taotleda. Uue kuuldeaparaadi saad riigipoolse soodustusega üks kord nelja aasta jooksul.
Erandkorras saab seda taotleda enne nelja aasta möödumist siis, kui kuulmine on langenud sedavõrd, et olemasolev aparaat ei võimalda enam piisaval määral kuulda. Teekond kuuldeaparaadini algab kõrvaarsti tõendist.
Sul peab olema kõrvaarsti poolt välja antud tõend, mille peal on kirjas kuuldeaparaadi vajadus. Mõnes kuulmiskeskuses on olemas kõrvaarst, kes selle tõendi kohapeal kirjutab. Kuulmiskeskuste tabelis on näha, kas keskuses on arst, kas on vaja saatekirja jm infot.
♥ Vali koos kuulmiskeskuse spetsialistiga välja endale sobivaim kuuldeaparaat. Et kindel olla, kas aparaat on sobiv, proovi seda enne ostmist nädal või paar.
♥ Kui kahtled, et antud keskuse poolt soovitatud kuuldeaparaat on Sulle parim, siis külasta ka teisi kuulmiskeskuseid.
♥ Kui sul on valik tehtud, siis vormistab kuulmiskeskus sulle vajalikud dokumendid.
♥ Kuuldeaparaadi riigipoolne dotatsioon sõltub aktiivsusgrupist, mis Sulle määratakse kuulmiskeskuse spetsialisti poolt.
♥ Kui Sa oled pensionär või tööealine, kes ei tööta ja Sa ei vaja kuuldeaparaati sagedaseks suhtlemiseks, siis kuulud sa ilmselt esimesse aktiivsusgruppi.
♥ Kui Sa oled tööealine ja töötad ametikohal, kus on kuuldeaparaati vaja suhtlemiseks, siis kuulud sa tõenäoliselt teise aktiivsusgruppi. Teise aktiivsusgruppi kuuluvad ka lapsed ja õpilased.
♥ Kuuldeaparaadi riigipoolne soodustus arvutatakse vastavalt sellele, millisesse aktiivsusgruppi Sind määrati. Riik on määranud aparaatidele piirhinna.