Miks käia tööl?
Omastehooldajate tööturule püsima jäämine või sinna naasemine on omastehooldaja tervisele ja heaolule mitmel viisil kasulik:
Majanduslik kindlustunne – töötamine tagab sissetuleku, mis võib leevendada finantskoormust ja vähendada hoolduskohustustega seotud stressi. Rahaline kindlus ja stabiilsus võimaldavad hooldajatel täita enda ja oma pereliikmete kohustusi, soove ja vajadusi, säilitada väärikus ning vältida vaid sotsiaaltoetustest elamist.
Sotsiaalne suhtlus ja kaasatus – töötamine võib pakkuda võimalusi sotsiaalseks suhtlemiseks ja kaasatuseks väljaspool omastehooldaja rolli. See võimaldab hooldajatel suhelda kolleegidega, luua sotsiaalseid sidemeid ja toetavaid suhteid, mis võivad aidata võidelda eraldatusega ja pakkuda kuuluvustunnet.
Identiteet väljaspool omastehooldaja rolli – töökoha olemasolu võimaldab hooldajatel olla aktiivne ka muudes rollides peale omastehooldaja rolli. See annab igapäevaelule ka teise fookuse ja eesmärgi, pakub vaheldust, aitab kaasa saavutus-ja eneseteostusetundele, võimaluse oma oskuste ja teadmistega ühiskonda panustada. Töötamise kaudu saab tõsta nii enesehinnangut kui ka üldist heaolu.
Puhkus hooldamisest – töötamine võib pakkuda puhkust nõudlikest ja pidevatest hoolduskohustustest. Kindel aeg, töised, mõtestatud tegevused, võimalus mõtted hooldustegevustelt ja nendega seotud raskustelt, muredelt eemale juhtida.
Eneseareng, karjäär – tööhõive võib pakkuda võimalusi oskuste arendamiseks, koolitamiseks ja karjääri edendamiseks. Suureneda võib hooldaja rahulolu tööga, paraneda võivad rahalised väljavaated ja karjääriväljavõimalused.
Samuti on omastehooldajate töötamine kasulik riigile: omastehooldaja on sama vajalik maksumaksja nagu iga teine kodanik. Töötamine toetab vaimset ja seega ka füüsilist tervist, mis vähendab omakorda erinevate terviseprobleemide väljakujunemise riski.