Omastehoolduse infopunkt pakub Sulle teadmisi, tuge ja lootust enda või lähedase hooldamise teekonnal. Iga inimese lugu on oluline, iga teekond on väärt toetamist.
HOOLDUSVAJADUSEGA INIMESELE
Teekonna algus
On inimesi, kes on vähemal või rohkemal määral hooldust vajanud sünnist saati. Põhjuseks võivad olla erinevad haigused, aga ka sünnitraumad. On inimesi, kelle puhul hooldusvajadus on näiteks haiguse tõttu ligi hiilinud aegamisi, iseseisvast hakkama saamisest on saanud vähene abivajadus ja vähesest abivajadusest mõnikord ka täielik teiste abist sõltumine. Ja on inimesi, kes näiteks õnnetuse või ootamatu terviserikke tagajärjel on piltlikult üle öö hooldusvajadusega ning vajavad kas osaliselt või täielikult teise inimese abi, et igapäevategevustega toime tulla.
Milline iganes on olnud hooldusvajaduse tekkimise teekond, on loomulik tunda igatsust iseseisvalt hakkama saamise ja teistest sõltumatu elu järele. On oluline teada, et enda elu ja olukorraga tuleb rahu teha, teiste abist sõltumisega saab leppida ning elul on hooldusvajadusega inimesele palju pakkuda.
See on täiesti uus ja võõras olukord, kui Sa igapäevaste tavaliste toimingutega enam ise hakkama ei saa, sealhulgas näiteks söömine, riietumine, WC kasutamine või enda pesemine. Inimeses võib tekitada masendust nii mõte sellest kui ka teadmine, et keegi teine peab edaspidi kogu aeg abiks olema.
Liikumisvõime langus või kaotus on alati traagiline sündmus nii inimesele endale kui ka tema lähedastele. Uus olukord tekitab tavaliselt väga palju küsimusi ja sageli ei osata neile vastuseid leida. Oluline on julgeda küsida abi, mitte püüda üksi kõigi keeruliste toimingute ja valikutega hakkama saada. Nii Sina kui ka Sinu hooldajate igapäevaste toimingute lihtsustamiseks on tänapäeval olemas palju erinevaid abivahendeid ja tänu riiklikele toetustele ei tähenda abivahend tingimata ka suurt väljaminekut.
Kasutatud materjalid:
Abivajaja hooldamise kodus muudavad lihtsamaks leidlikud abivahendid (aripaev.ee)