Omastehoolduse infopunkt pakub Sulle teadmisi, tuge ja lootust enda või lähedase hooldamise teekonnal. Iga inimese lugu on oluline, iga teekond on väärt toetamist.
HOOLDUSVAJADUSEGA INIMESELE
Kõrgharidus
Kuna kõrgkoole on mitmeid ning soodustusi-toetusi muudetakse tihti, on kõige kindlam konkreetse kõrgkooli koduleheküljelt uurida, milliseid võimalusi erivajadustega tudengitele pakutakse. Mõni kõrgkool pakub erivajadustega tudengitele tasuta õppekohti või konkursiväliseid sisseastumisvõimalusi. Samuti korraldavad kõrgkoolid avatud uste päevi koos spetsiaalse infotunniga erivajadusega huvilistele. Paljudes kõrgkoolides on olemas eraldi inimene, kes nõustab erivajadusega õpilasi. Uuri rohkem Sind huvitava kõrgkooli veebilehelt või otse ülikoolist. Kui vajad sisseastumiseksamite, -testide või vestluse ajal eritingimusi (nt võimalus kasutada arvutit, lisaaeg, viipekeeletõlk vms), anna sellest sisseastumisdokumente esitades kõrgkoolile teada.
Erivajadusega noorel on võimalik taotleda stipendiumi kõrgkoolis õppimiseks. Stipendiumi suurus sõltub üliõpilase puude liigist ja raskusastmest ning on 60–510 eurot kuus.
Stipendiumi on õigus taotleda rakenduskõrgharidusõppe, bakalaureuseõppe, magistriõppe, bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppe ning doktoriõppe üliõpilasel.
Stipendiumi taotlesime õigus on, kui oled Eesti kodanik või viibid Eestis pikaajalise elaniku või tähtajalise elamisloa või alalise või tähtajalise elamisõiguse alusel ning õpid täis- või osakoormusega õppes või kui viibid akadeemilisel puhkusel. Stipendiumi saab taotleda kaks korda aastas.
Stipendiumi taotlus esitatakse läbi elektroonilise taotluskeskkonna.
Vaata Töötukassa videot, kus tutvustatakse, missugust tuge ülikoolid pakuvad: