Omastehoolduse infopunkt pakub Sulle teadmisi, tuge ja lootust enda või lähedase hooldamise teekonnal. Iga inimese lugu on oluline, iga teekond on väärt toetamist.
HOOLDUSVAJADUSEGA INIMESELE
Kutseharidus
Erivajadusega ja puudega inimese üheks väljundiks haridusmaastikul on kutseõpe. Sinu erivajadusest lähtuvalt saab kool koostada näiteks individuaalse õppekava, pikendada õppimise aega, võimaldada õppimist väikerühmas. Kutsekooli lõpetamiseks peab õppija omandama kõik õppekavas kirjeldatud teadmised ja oskused, neid vähendada ei saa.
Kool tagab haridusliku erivajadusega õpilasele tugiteenuste kättesaadavuse. Tugiteenuste hulka kuuluvad karjääriteenus, õpiabi, eri- ja sotsiaalpedagoogiline ja psühholoogiline nõustamine.
Erivajadusega noortele, kes on õppinud põhikooli riikliku õppekava alusel, pakub kutsekool mitmekesist erialade valikut. Piiratud valik on neile noortele, kes on lõpetanud põhikooli riikliku õppekava lihtsustatud õppe või toimetulekuõppe õppekavade alusel.
Kutseõppe lõpetajal on praktika käigus omandatud töökogemus. Õpilasele koostatakse vajadusel individuaalne tööellu ülemineku plaan. Nõustamist ja tugiteenuseid pakuvad Rajaleidja keskused ja Töötukassa.
Paljudel kutsekoolidel on kogemused mitmesuguste erivajadustega õppijate toetamisel. Samuti on kaasaegsed koolimajad hästi ligipääsetavad. Valikut tehes võta kindlasti ühendust koolidega, kus Sulle huvi pakkuvaid erialasid õpetatakse. Küsi õppimisvõimaluste ja tugiteenuste kohta täpsemalt!
Sageli saab enne sisseastumist kooliga lähemalt tutvuda lahtiste uste päevadel või mõnel muul üritusel.
Loe lähemalt kutsehariduse kohta Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt.