Omastehoolduse infopunkt pakub Sulle teadmisi, tuge ja lootust enda või lähedase hooldamise teekonnal. Iga inimese lugu on oluline, iga teekond on väärt toetamist.
HOOLDUSVAJADUSEGA INIMESELE
Mis on palliatiivravi?
Palliatiivravi on ravi, mis ei ravi haigust, kuid leevendab sümptomeid ja parandab enesetunnet inimestel, kellel on elukvaliteeti halvendav raske haigus, näiteks:
- pahaloomuline kasvaja (vähk),
- neuroloogilised haigused (ALS, Sclerosis Multiplex, Parkinsoni tõbi, insult jne),
- kaugelearenenud südame-veresoonkonna haigused,
- raske organpuudulikkus jne.
Palliatiivravi toimub koos põhiraviga. Ravi eesmärgid seatakse koos inimese ja tema lähedastega, arvestades peamisi kaebusi, soove ja eelistusi.
Palliatiivravi leevendab sümptomeid nagu valu, hingamispuudulikkus, väsimus, kõhukinnisus, iiveldus, isutus, unehäired ja palju muud. Samuti võib see aidata toime tulla põhiravi kõrvaltoimetega.
Palliatiivravi hõlmab meditsiinilist, psühholoogilist, sotsiaalset ja vaimset abi ja toetab nii inimest ennast kui ka tema lähedasi kogu raviteekonna vältel diagnoosi saamisest kuni elu lõpuni.
Palliatiivravi meeskonda kuuluvad õde-koordinaator, arstid, õed, hooldustöötajad, hingehoidja, sotsiaaltöötaja, vajadusel kaasatakse ka teiste erialade spetsialiste.
Allikas: kliinikum.ee