Ajakirjal Sotsiaaltöö valmis erinumber dementsuse teemal
Dementsusega inimestega töötavatele spetsialistide tarvis koostatud ajakirja Sotsiaaltöö erinumbrist (3/2024) leiavad toetavat lugemist ka omastehooldajad. Käsitletakse nii dementsusega inimestele mõeldud teenuseid, toetavaid metoodikaid kui ka abistajate enesehoiu võimalusi.
Mõned artiklid, mida soovitame lugeda:
- Sotsiaalministeeriumi spetsialistid annavad ülevaate, kuidas riik toetab dementsusega inimesi ja nende abistajaid ning mis suunas teenuste arendamisel liigutakse.
- Merle Varik (Tartu tervishoiu kõrgkool) ja Hanna-Stiina Heinmets (dementsuse kompetentsikeskus) kirjutavad dementsusesõbralikkuse kujundamisest Eestis, milleks korraldatakse mälukohvikuid, tugigruppe jpm.
- Viljandi haigla mälukliiniku juhataja dr Eleri Luhamets kirjeldab oma kliiniku näitel terviklikku raviteekonda mäluhaigustega inimestele.
- Chris Ellermaa tutvustab MTÜ Elu Dementsusega huvikaitsetegevust ning toob välja nii Eestis kui ka Euroopas lähedaste tõstatatud probleemid.
- Inimesest lähtuvat tegevuse planeerimist minavormis isikuportree meetodi abil tutvustab meetodi autor Taina Semi (Soome).
- Toetavatest keskkonnakohandustest ja abivahenditest annab ülevaate tegevusterapeut Liis Kroonmäe.
- Dementsuse ja sellest põhjustatud käitumisprobleemide mitmekülgse käsitluse näpunäiteid jagab selle valdkonna ekspert Rini Blankers (Holland).
- Koostööst lähedastega asutuses elavate inimeste toetamisel kirjutab Svetlana Bezgodko (Eakatekodu Lootuse Rand).
Värskete artiklite saamiseks ja sotsiaalvaldkonna uudistega kursis olemiseks kutsume liituma ajakirja Sotsiaaltöö uudiskirjaga. Liitu uudiskirjaga siin.
Number on ilmunud Euroopa Sotsiaalfondi TAT-i „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“ toel.