Omastehoolduse infopunkt pakub Sulle teadmisi, tuge ja lootust enda või lähedase hooldamise teekonnal. Iga inimese lugu on oluline, iga teekond on väärt toetamist.
KOGUKONNALE KASULIK INFO
Suhtlemissoovitused
Puudega inimesega suhtlemisel nähakse sageli inimese erivajadust, aga mitte inimest puude taga. Tõepoolest on mõned puuded lihtsamini märgatavad, samas pea meeles, et kõik erivajadused ei ole alati silmale nähtavad. Puuetega inimestega suhtlemisel tasuks lähtuda põhimõttest, et puudega inimene on täpselt samasugune inimene nagu iga teine – käitu temaga nii nagu sooviksid, et sinuga käitutakse. On mõistetav, et puuetega inimestega suhtlemisel tuntakse teatavat ebakindlust. Selleks, et leevendada hirme ning väärarusaame, oleme siia koondanud olulisemad soovitused, mida puuetega inimeste suhtlemisel arvestada.
Suhtlemissoovitused kogukonna liikmetele:
- Inimene ise on ema elu ekspert – enne kuula ja siis paku lahendusi
- Sooja tunde tekitab inimeses see, kui abistaja päriselt küsib: “Kuidas sul läheb?”, “Kuidas saan abiks olla?”
- Inimese elu võivad palju kergemaks teha lihtsad žestid – prindi vajalik taotlus välja või saada e-posti aadressile või uuri tema jaoks vajalik info välja.
- Hooldusvajadusega või hoolduskoormusega inimene ei pruugi tunda keerulisi teenuseid – räägi lihtsalt ja selgelt, kuidas saad abiks olla.
- Kui infot, mida inimesele edastada on palju, tee kokkuvõte ka kirjalikult, et inimesel oleks peale kohtumist võimalik edasistes tegevustes orienteeruda.
- Väldi hinnanguid – Sa ei tea kui raske öö või nädal inimesel on olnud.
- Väldi erivajadusega lapse kasvatamise võrdlemist tavalapse kasvatamisega.
Loe täpsemalt erinevaid puudespetsiifilisi suhtlemissoovitusi Eesti Puuetega Inimeste Koja kodulehelt.
Kas leidsid siit kasulikku infot?
Suured tänud tagasiside eest! Võtame selle kindlasti arvesse.
Lehte on viimati uuendatud:30. aug. 2024